elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Before the Civil War, the cotton plantations of the ___ South depended on British textile companies for their markets.A.antebellumB.anteriorC.avant-garde
Give 3 examples to show work being done.
Give 3 examples to show work being done.
Which sentence correctly forms the plural of the letter c?   A.How many c's are in accordion?   B.How many cs'
how does  a star form?
what is the negative of -1/3 and why??
Who did Odysseus leave behind when he left Troy for Ithaca, and how was it destructive?
What are preventable injuries and unpreventable injuries
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
Why did the goverment ration goods for people to buy?